Draugiška zona #5
Draugiška zona #5, 2014 m. vasara.
2014 liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais Kaune, Žemuosiuose Šančiuose, XIX a. kareivinių teritorijoje, turinčioje žaismingą pavadinimą „Raugintų kopūstų sandėliai“, tris kartus iškilo baltas pripučiamas namas su užrašu „Draugiška zona“.
Pripučiamas namas yra kultūros projekto „Miesto tyrimai: viešumo patirtys. Draugiška zona #5“ platforma, kurioje tęsiamas 2011 metais pradėtas Žemųjų Šančių kultūros tyrimas. Čia yra kuriama vieša erdvė, kurioje vyksta bendravimas tarp žmonių, mezgami tarpusavio ryšiai, bandoma kartu įsivaizduoti kitokią kasdienę aplinką ir svarstoma kaip apleistos Šančių teritorijos gali tapti naudingos žmonėms.
Šiuo projektu siekiama atgaivinti pamirštą ir apleistą, XIX amžiuje įkurtą, Ž. Šančių kareivinių teritoriją, stiprinant žmonių indėlį į savo aplinkos kūrimą, kuriant naujas saviorganizacijos formas, skatinant dalyvavimu pagrįstą praktiką, inicijuojanat naujas kūrybines raiškos formas.
Projekto dalyviai, menininkai, miesto teoretikai ir kultūros aktyvistai Auksė Petrulienė, Darius Petrulis, Monika Žaltauskaitė Grašienė, Dionizas Bajarūnas, Viktorija Rusinaitė, Arnoldas Stramskas, Kotryna Valiukevičiūtė, Ed Carroll ir Vita Gelūnienė nuo 2011 metų kuria dialogus su vietiniais gyventojais, inicijuoja meninius bendradarbiavimo projektus, analizuoja, lygina ir vertina vietos problemas.
„Miesto tyrimai: viešumo patirtys. Draugiška zona #5“ yra VDU inicijuoto kultūros ir meno projekto „Nematomos bendruomenės“ dalis.
Projekto rėmėjai – Lietuvos Kultūros ministerija, Kauno savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
Projekto organizatoriai – VŠĮ Dvimiesčio kulka ir VDU.
Norėdami žiūrėti vaizdo įrašus, spauskite ant paveikslėlių.