Kauno žydų bendruomenės narė Judita Mackevičienė pasakoja, kaip atrodė jos namas Laisvės alėjoje prieš karą, ką veikdavo bute gete, kai šeima išeidavo dirbti, kaip buvo slepiama žmonių karo metu.
Skaityti daugiauKauno žydų bendruomenės narė Basia Šragienė prisimena subombarduotus miestus, kuriuos bėgdama nuo karo matė pro traukinių langus, ir geležinkelio stotis, kurios tapo prieglobščiais bėgantiesiems. Pasakoja, koks Kaunas buvo amžiaus viduryje jai atvažiavus gyventi į šį miestą.
Skaityti daugiauKauno žydų bendruomenės narys Izaokas Glikas prisimena, kaip avėdamas vasarinius batukus žaltą žiemos naktį su mama šildėsi šieno kūgyje, kaip miegojo klėtyje ir pabudo ledo luite.
Skaityti daugiauKauno žydų bendruomenės narė Dobrė Rozenbergienė prisimena, kaip per stebuklą išgyveno patekdama į „gerąją pusę“ „Didžiosios akcijos“ metu Demokratų aikštėje, pasakoja apie žiaurią gyvenimo lageriuose kasdienybę, nuolatinę baimę, šaltį, alkį.
Skaityti daugiauKauno žydų bendruomenės narė Fruma Kučinskienė pasakoja apie gražius šeimos susibūrimus tradicinių švenčių metu senelių namuose Rotušės aikštėje, prieškario Kauno vaizdus, matomus pro nedidelį automobilio langelį įsitaisius ant tėčio išvežiojamų kojinių miestiečiams, ir staiga pasikeitusį pasaulį, kurio dangų ėmė skrosti karo lėktuvai.
Skaityti daugiauKauno apskrities Lietuvos totorių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Zenonas Šafranavičius pasakoja apie savo šeimą, kurioje sugyveno dvi religijos – islamas ir katalikybė, dalijasi vaikystės atsiminimais Kaune ir pristato savo veiklą bendruomenėje bei totorių karo istorijos klube.
Skaityti daugiauKrymo totorė Asija Kovtun prisimena gyvenimą name Laisvės alėjoje drauge su kitomis po Antrojo pasaulinio karo prieglobstį Lietuvoje radusiomis šeimomis.
Skaityti daugiauAtminties biuras: G. Vėželienė
Baltarusė Galina Vėželienė pasakoja apie savo vaikystę Baltarusijos kaimelyje ir pirmuosius įspūdžius atvykus gyventi į Kauną.
Skaityti daugiauVokietis Siegfriedas Gronau pasakoja apie gimtąjį Königsbergą užklupusį karą, negrįžtamai pakeitusį jo gražios šeimos gyvenimą ir pavertusį jį duonos prašančiu, nusilpusiu, išnaudojamu, kalbos nežinančiu našlaičiu svetimoje šalyje Lietuvoje.
Skaityti daugiauRusų kilmės Jaroslavas Okulič-Kazarinas pasakoja apie nuo XIX a.
Skaityti daugiauAtminties biuras: J. Ridzvanavičius
Su Kauno apskrities Lietuvos totorių bendruomenės nariu Jonu Ridzvanavičiumi kalbamės apie totorių susibūrimus Raižių mečetėje sovietmečiu, Lietuvos totorių kultūros draugijos įkūrimą, Kauno mečetės atgavimą po 1990-ųjų ir kitus Lietuvos totorių atminčiai svarbius klausimus.
Skaityti daugiauKauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas pasakoja apie savo šeimą, sportinę karjerą ir veiklą kultūrinėje žydų saviveikloje buvusiuose Kauno Profsąjungos rūmuose (dab.
Skaityti daugiauKauno žydų bendruomenės narė Julijana Zarchi pasakoja apie multikultūrišką - žydišką ir vokišką savo kilmę, anksti netekto tėčio ilgesį, neišblėsusią mamos nostalgiją Diuseldorfui ir sunkią savo vaikystę tremtyje Tadžikistano karštyje.
Skaityti daugiauIzraelietis Zohar Chessakov pasakoja apie šviesaus atminimo savo mamą ir jos išgyvenimus karo metų Lietuvoje, kur ji gimė ir augo.
Skaityti daugiauIdan Abudi - Šiauliuose gimusios, Kaune pokario metais augusios žydų tautybės Liubos Funkaitės Chessakov anūkas.
Skaityti daugiauKauno žydų bendruomenės narė Fruma Kučinskienė pasakoja apie slapstymąsi Kulautuvoje karo metais.
Skaityti daugiauAtminties biuras: M. Elberg
Kaunietiškų šaknų izraelietė Masha Grizaitė Elberg dalijasi atsiminimais apie savo šeimos gyvenimą ir likimą Kaune bei Izraelyje.
Skaityti daugiauJurgio Žitinevičiaus senelis, jo bendravardis, buvo Zapyškio knygnešys.
Skaityti daugiauKaunietiškų šaknų Izraelietis Guy Goldfarb dalijasi įspūdžiais apie pirmą kartą lankomą Kauną ir savo šeimą iš mamos pusės – tuos, kurie kadaise gyveno šiame mieste.
Skaityti daugiauŽydų tautybės kaunietė Bella Shirin pasakoja apie savo gimtąjį miestą, kuriame gyveno pirmus septyniolika metų ir kurio ilgesys ją sugrąžino į šią vietą visai neseniai.
Skaityti daugiau